Szkoła Podstawowa im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy

Menu:
Prawa dziecka Prawa i obowiązki ucznia Kalendarz roku szkolnego  Kalendarz świąt różnych
Strona główna
Aktualności
O szkole
Patron
Pracownicy
Dla uczniów
Dla rodziców
Konkursy
Osiągnięcia
Uroczystości
Galeria
Podręczniki
Linki

Aktualności 2010/2011

******

Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2011/2012


W zakładce Podręczniki dostępna jest zaktualizowana lista podręczników, które obowiązywać będą w roku szkolnym 2011/2012.Bezpieczna woda

Zanim wyjedziesz nad wodę przypomnij sobie, o co należy zadbać, aby wypoczynek był spokojny i bezpieczny.

Broszura informacyjna (plik PDF)

Wycieczka szkolna do Krakowa

15 czerwca 2011 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną do Krakowa. Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji. Dzień rozpoczął się od wizyty w kinie 3D Imax gdzie obejrzeliśmy film przyrodniczy pt. "Dzikie z natury", opowiadający o niezwykłej więzi ludzi i zwierząt.  Następnym punktem wycieczki była wizyta w McDonald's, a później rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego i krakowskiego rynku. Po przerwie na obiad  udaliśmy się natomiast do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Z gościnnego Krakowa wyjeżdżaliśmy w promieniach zachodzącego słońca, zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.


5 maja 2011 roku delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej mszy polowej, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum w Dwikozach. Podczas mszy poświęcone zostały "jodły papieskie" - żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II. Jedna z takich jodeł trafiła do naszej szkoły i została następnego dnia uroczyście posadzona na placu szkolnym.W kwietniu 2011 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "O lisku Kiteczce co kłamał troszeczkę". Spektakl został wystawiony przez grupę teatralną, która przybyła z Krakowa. W zabawne scenki opowiadające o przygodach pewnego liska wplecione były liczne wątki edukacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa, ekologii jak również zasad zachowania się w różnych sytacjach codziennych. Spektakl podobał się zarówno naszym uczniom jak i zaproszonym przedszkolakom z Przedszkola w Słupczy.
Sprawdzian szóstoklasisty 2011

5 kwietnia 2011 roku w naszej szkole podobnie jak we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce odbył się sprawdzian szóstoklasisty. Tematem przewodnim tegorocznego sprawdzianu była postać słynnego matematyka Karola Gaussa. Uczniowie opuszczali salę egzaminacyjną w dobrych nastrojach twierdząc, że zadania nie były trudne. Oficjalnych wyników sprawdzianu można się spodziewać na przełomie maja i czerwca.


Spotkanie z łowczymi z Koła Łowieckiego "Bażant"

5 marca 2011 roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spotkaniu z łowczymi Koła Łowieckiego "Bażant" z siedzibą w Dwikozach. W czasie kilkugodzinnej wycieczki terenowej uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawych informacji o dzikiej zwierzynie, która żyje w naszym najbliższym otoczeniu. Dzieci uczyły się również w praktyce rozpoznawać ślady bytowania zwierząt np. tropy bażantów czy miejsca w których pożywienia szukały dziki. Uczestniczyły także w uzupełnianiu zapasów pożywienia w paśnikach. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz zapowiedzią dalszej ścisłej współpracy środowiska łowieckiego ze szkołą.

Zobacz relację fotograficznąVII Marsz Szlakiem Puławiaków

5 lutego 2011 roku spod Szkoły Podstawowej w Słupczy wyruszy VII Marsz Szlakiem Puławiaków. Marsz organizowany jest dla uczczenia 148 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz 60 rocznicy stracenia majora Zygmunta Szendzielarza ps "Łupaszko". Uczestnicy marszu pokonają trasę Słupcza - Góry Wysokie - Dwikozy - Sandomierz. Organizatorami marszu są
Związek Strzelecki ,,Strzelec”, Organizacja Społeczno - Wychowawcza Jednostka Strzelecka nr  2018 w Sandomierzu, im. 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz
Urząd Gminy w Dwikozach.Planowany program marszu


04.02.2011
Słupcza - zgrupowanie uczestników marszu w Szkole Podstawowej w Słupczy

05.02.2011
11.00 Słupcza - uroczysty apel z udziałem Wójta Gminy Dwikozy Marka Łukaszka i Komendanta Marszu Adama Bidasa, wymarsz uczestników
11.30 Słupcza -  zapalenie zniczy w miejscu bitwy Powstańców
12.00 Góry Wysokie - modlitwa na cmentarzu parafialnym i Apel Poległych
13.00 Dwikozy - obiad w Gimnazjum w Dwikozach
15.00 Dwikozy - złożenie kwiatów i wystąpienia okolicznościowe przy mogile powstańczej
18.00 Sandomierz - powitanie uczestników marszu przez Burmistrza Sandomierza  przy Bramie Opatowskiej

06.02.2011
10.00 Sandomierz - msza święta w kościele św. Józefa w intencji Puławiaków - Powstańców Styczniowych 1863 r.
11.00 Sandomierz
  • wręczenie odznak, patentów i legitymacji dla uczestników, którzy po raz trzeci pokonali trasę
  • podsumowanie konkursu wiedzy o Powstaniu Styczniowym
  • wystąpienia okolicznościowe
  • złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 r.
  • defilada Kompani Reprezentacyjnej Związku Strzeleckiego
  • zakończenie marszu


17 stycznia 2010 roku w naszej szkole gościł  Poseł Zbigniew Pacelt, polski pływak i pięcioboista, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w Meksyku w 1986 roku i  w Monachium w 1972 roku, trener oraz działacz sportowy. Zbigniew Pacelt był organizatorem letniego obozu w Zakopanem dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Dwikozy poszkodowanych w wyniku powodzi w czerwcu 2010 roku. (www.pacelt24.pl)

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - DWIKOZY 2010

Godz. 14.00 - rozpoczęcie imprezy
Godz. 14.15 - prezentacja SP Gałkowice
Godz. 14.35 - prezentacja SP Garbów
Godz. 14.50 - licytacja
Godz. 15.15 - prezentacja SP Mściów
Godz. 15.35 - prezentacja SP Gierlachów
Godz. 15.50 - licytacja
Godz. 16.15 - prezentacja SP Słupcza
Godz. 16.30 - prezentacja SP Dwikozy
Godz. 16.45 - licytacja
Godz. 17.00 - prezentacja Gimnazjum Dwikozy
Godz. 17.30 - licytacja
Godz. 17.50 - koncert ludowych zespołów artystycznych
Godz. 18.30 - licytacja
Godz. 19.00 - koncert zespołu muzycznego GOK Dwikozy
Godz. 19.30 - Światełko do Nieba
Godz. 20.00 - zakończenie imprezy

                   "I życzmy sobie zdrowia,
                     uśmiechu na każdej twarzy
                     i niech w tym Nowym Roku
                     nam wszystkim dobrze się darzy."

Wizyta Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza


10 grudnia 2010 roku naszą szkołę odwiedził Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami oraz przedstawicielami Rady Rodziców. Biskup podkreślał, że spotkania w szkołach są bardzo ważną częścią jego wizyty w parafii gdyż to właśnie szkoły odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu światopoglądu młodych ludzi.
       Spotkania rodziców z wychowawcami klas (wywiadówka) odbędą się 18.11.2010 r. (czwartek) o godzinie 17.00.11 listopada to szczególna data w historii Polski. W tym właśnie dniu, 92 lata temu, Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia ustanowione zostało Narodowe Święto Niepodległości. W dniu tego święta Polacy na znak swojego przywiązania do ojczyzny wywieszają biało-czerwone flagi oraz uczestniczą w różnego rodzaju imprezach patriotyczno-religijnych.
W naszej gminie, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2010 roku o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym w Dwikozach odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.26 października 2010 roku o godzinie 13.30 w naszej szkole przeprowadzony zostanie etap szkolny konkursu matematyczno - przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętkorzyskiego.
Etap szkolny konkursu humanistycznego odbędzie się 4 listopada 2010 roku.  Organizatorem konkursów jest Świętokrzyski Kurator Oświaty.30 września 2010 roku minister edukacji narodowej Katarzyna Hall ogłosiła rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów. Pani minister w swoim wystąpieniu podkreśliła, ze w każdym uczniu drzemią jakieś talenty. Ważne, by je w porę wyłowić i rozwijać. Jest to zadanie zarówno dla nauczycieli jak i rodziców. Więcej na www.roktalentow.men.gov.pl.Znamy datę zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011. Uczniowie otrzymają świadectwa 22 czerwca 2011 r.Nowy Samorząd Uczniowski został wybrany. W zakładce Dla uczniów możesz sprawdzić kto będzie reprezentował społeczność uczniowską w roku szkolnym 2010/2011.
Spotkanie rodziców z wychowawcami klas
poniedziałek 20.09.2010 r. godz. 18.00


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011  01.09.2010 r.
830 - msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Kościele Parafialnym w Dwikozach
1000 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Słupczy

Odjazd autobusu szkolnego ze Szczytnik 710
Odjazd autobusu po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego - około godz. 1100"Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd.
Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu."
Benjamin Britten


Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego
  
Drodzy Uczniowie
1 września jest szczególnym dniem w kalendarzu polskiej oświaty – po wakacyjnej przerwie wracacie do swoich szkół. Spotykacie się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami z klasy. Witacie Waszych nauczycieli, gotowych wprowadzać Was w świat wiedzy i umiejętności. Spotykacie także nowych, najmłodszych kolegów, którzy dziś po raz pierwszy przekraczają progi Waszej szkoły. Rozpoczyna się kolejny rok nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że będzie to rok udany, na pewno nie gorszy od lat poprzednich, oby lepszy.

Szanowni Rodzice
istotą szkoły bezpiecznej, przyjaznej i wymagającej jest tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu. Tylko w atmosferze zaufania, zrozumienia i wsparcia ze strony rodziców, dzieci i młodzież mogą rozwinąć cały swój potencjał. Wasze dzieci bardzo potrzebują mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych, którzy pomogą im stać się ludźmi odpowiedzialnymi, otwartymi na innych, potrafiącymi współdziałać, konstruktywnie rozwiązywać problemy, budować poczucie własnej wartości. Podstawowym i naturalnym środowiskiem wychowawczym dla każdego dziecka jest rodzina; zadaniem szkoły jest ją wspierać w trudnym procesie wychowywania. Szkoła bezpieczna i przyjaźnie wymagająca to miejsce, w którym nauczyciele i rodzice są partnerami.
Z wyrazami szacunku
Świętokrzyski Kurator Oświaty
Małgorzata Muzoł